Genuine NGK Spark Plug No. BKR6EKB-11
Part No.
BKR6EKB-11
Out of stock
Currently out of stock but available to back order
ngk.png
Description
Spark Plug
Genuine NGK Part
OEM No. BKR6EKB-11
Type: Resistor type
Thread Size: 14mm (9/16")
Hex Size: 16mm (5/8")
Reach: 19mm (3/4")
Gap: 1.1mm (1/16")
Thread Pitch: 1.25mm (1/16")
Insulation Projection: 1.1mm (1/16")