MCN Anchor Galvanised Nails (4000) 38mm For MCN150 PT-MC375SP38G by Bostitch - PT-MC375SP38G
Part No.
BOSMCN150G38
Out of stock
Currently out of stock but available to back order
bos.jpg
Description
Diameter: 3.75mm
Head: 7.2mm
Length: 38mm
Profile: Twist
Finish : Galvanised
Collation angle: 33° Collation type: Papertape
Box of 4,000
Note: MCN nails are only for use with MCN Tip.
Product Specifications
More Information
L&S Part No. BOSMCN150G38
Manufacturer Bostitch
OEM No. BOSMCN150G38
Unit of Sale 1
Size 170mm x 210mm x 210mm
Reviews
Add a review
Write Your Own Review
You're reviewing:MCN Anchor Galvanised Nails (4000) 38mm For MCN150 PT-MC375SP38G by Bostitch - PT-MC375SP38G