2500-22-XT-Hardpoint Handsaw 550mm (22in) 9tpi by Bahco - 2500-22-XT-HP
Categories: Handsaws
Part No.
BAH250022XT
Out of stock
Currently out of stock but available to back order
bah.jpg
Description
The handle is placed lower on the blade giving an even distribution of power along the toothline.
Blade Length: 550mm (22in).
Teeth: 9 tpi.
Product Specifications
More Information
L&S Part No. BAH250022XT
Manufacturer Bahco
OEM No. BAH250022XT
Unit of Sale 1
Size 128mm x 27mm x 633mm
Reviews
Add a review
Write Your Own Review
You're reviewing:2500-22-XT-Hardpoint Handsaw 550mm (22in) 9tpi by Bahco - 2500-22-XT-HP