9-12-51/3806-KP Bowsaw & Extra Hacksaw Blade 305mm (12in) by Bahco - 9-12-51/3806-KP
Part No.
BAH912
Out of stock
Currently out of stock but available to back order
bah.jpg
Description
Bahco 9-12-51/3806-KP Bowsaw is a lightweight yet heavy-duty 12in saw for all round use. The handle with its built-in hand guard protects your knuckles. Blade changing and tensioning is effortless.
Ideal for cutting wood. This saw can also take a bi-metal hacksaw blade, which is supplied.
Length: 305mm (12in).
Product Specifications
More Information
L&S Part No. BAH912
Manufacturer Bahco
OEM No. BAH912
Unit of Sale 1
Size 180mm x 22mm x 400mm
Reviews
Add a review
Write Your Own Review
You're reviewing:9-12-51/3806-KP Bowsaw & Extra Hacksaw Blade 305mm (12in) by Bahco - 9-12-51/3806-KP