Coach Screw Hexagon Head Single Thread ZP M6 x 100mm Bag 10 by Forgefix - 10CS6100
Categories: Coach Screws
Part No.
FORCS6100G
Out of stock
Currently out of stock but available to back order
for.jpg
Description
These Coach Screws conform to DIN 571 standards.
APPLICATION:
Single thread screws have been designed to offer higher pull out values and quicker insertion.
Coach Screw Hexagon Head Single Thread ZP M6 x 100 Bag 10
Product Specifications
More Information
L&S Part No. FORCS6100G
Manufacturer Forgefix
OEM No. FORCS6100G
Unit of Sale Bag of 10
Size 125mm x 180mm x 20mm
Reviews
Add a review
Write Your Own Review
You're reviewing:Coach Screw Hexagon Head Single Thread ZP M6 x 100mm Bag 10 by Forgefix - 10CS6100