MCN Anchor Stick 4.00 x 38mm Ring Galvanised Pack of 2000 by Bostitch - MCN400R38GAL
Part No.
BOSMCN4R38G
Out of stock
Currently out of stock but available to back order
bos.jpg
Description
Ring shank with conical head which centres the nail in the pre-drilled hole.
Gauge/Diameter (mm) 4
Length 38
21° Collation Angle
Profile RING
Finish G8
Description ANCHOR STICK 4 .00-38 RING GAL 2M
Qty per box 2000
Fits F21PL-E
For use with N88RH-2MCN-E only when MCN is fitted
Note: MCN nails are only for use with MCN Tip.
Product Specifications
More Information
L&S Part No. BOSMCN4R38G
Manufacturer Bostitch
OEM No. BOSMCN4R38G
Unit of Sale 1
Size 90mm x 215mm x 215mm
Reviews
Add a review
Write Your Own Review
You're reviewing:MCN Anchor Stick 4.00 x 38mm Ring Galvanised Pack of 2000 by Bostitch - MCN400R38GAL